Deze wandeling doorheen Wervik neemt je mee op stap doorheen 2000 jaar geschiedenis. Onderweg vertellen een zestal infopanelen je in een notedop wat meer betreffende het rijke verleden van deze stad.
Je start aan het Nationaal Tabaksmuseum in de Koestraat 63 en vandaar uit ben je dan vertrokken voor een stadsontdekkingscircuit dat je gedurende 1,5 kilometer; een tocht dat zeker een 1 uur duurt.
De zes thema’s die onderweg aan bod komen zijn:
- De Wervikse molens
- De monumentale Sint-Medarduskerk
- De Leiebrug tussen tussen Wervik, Wervicq-Sud en de grensarbeid
- De verdwenen Sint-Maartenskerk op het Sint-Maartensplein
- De Steenakker en het Romeinse verleden van de stad
- De stationsbuurt
Goed om te weten is, dat deze stadswandeling niet in een lusvorm is samengesteld maar in een lint, waardoor elk paneel op zichzelf kan bekeken worden. Wervik was indertijd ook de uitvalsbasis voor de opkomende grensarbeid in de 19de eeuw.
Aangezien Ieper op een boogscheut verwijdert ligt heeft de Eerste Wereldoorlog ook in deze streek lelijk huisgehouden. De stad was bijna vier jaar lang in Duitse handen en werd in 1917 bijna volledig ontruimd. Tot slot is de stad ook bekend om de Wervikse tabak, die er voor zorgt dat de tabaksvelden en droogasten het Wervikse landschap kleuren.
Met dank aan de dienst Toerisme Wervik waar je ook de brochure kan bekomen met alle nuttige info betreffende deze wandeling.